Czyszczenie powierzchni szpitalnych z myjką parową

Szpital i inne placówki związane ze służbą zdrowia, to miejsca, w których czystość, sterylność i najwyższe standardy higieniczne są niezwykle ważne. W tych punktach przewija się olbrzymia ilość ludzi z różnymi schorzeniami. Sprzyja to przemieszczaniu się bakterii, zarazków oraz rozmaitego rodzaju alergenów, które osiadają na posadzkach, ścianach i różnych przedmiotach. Jak z nimi walczyć? Czyszczenie powierzchni szpitalnych najlepiej przeprowadzać przy pomocy myjek parowych. Dlaczego? Sprawdźmy.

Czym jest myjka parowa? Kilka słów o parownicach

Parownica to urządzenie, które łączy w sobie podwójne funkcje związane ze sprzątaniem. W bardzo wysokim stopniu usuwa ona wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, a jednocześnie i co jest szczególnie ważne w kontekście powierzchni szpitalnych, dezynfekuje czyszczoną powierzchnię.

Myjka parowa posiada bojler, który służy do podgrzania wody, a następnie jest ona zamieniana na suchą parę przez specjalny moduł parowy. Para stanowi główny środek czyszczący. Może być ona wzbogacona o detergent chemiczny, ale taka konieczność nie zachodzi.

Sucha para sama w sobie stanowi idealny środek czyszczący, a jednocześnie jest w pełni bezpieczna i nie zawiera alergenów.

W czym tkwi siła czyszcząca suchej pary?

myjnie parowe w szpitalachPo pierwsze, jest ona wystrzeliwana na powierzchnię pod dużym ciśnieniem, co przekłada się na wysoką siłę uderzenia w cząsteczki brudu, które bez trudu rozpadają się i odrywają od powierzchni. Olbrzymią zaletą jest charakter pary, która jest wykorzystywana do sprzątania.

Jest ona sucha, czyli nie zawiera wilgoci. Dzięki temu, czyszczenie powierzchni szpitalnych jest szybkie i sprawne, sprzątanie nie pozostawia mokrych plam, dzięki czemu nie zachodzi konieczność odprowadzania wody czy mozolnego wycierania. Znikoma zawartość wilgoci umożliwia także stosowanie parownic do czyszczenia różnego rodzaju maszyn, które nie znoszą cząsteczek wody.

Optymalizacja kosztów zużycia wody

W przypadku szpitali i placówek publicznych, niezwykle istotne jest poszukiwanie rozwiązań oszczędnościowych. Czyszczenie powierzchni szpitalnych przy pomocy myjek parowych jest taką okazją, do ekonomicznego zarządzania placówką i znalezieniem pewnych oszczędności.

Specjaliści podają, że korzystanie z parownic potrafi zmniejszyć zużycie wody nawet o 90%. Jest to wspaniały sposób na optymalizowanie kosztów utrzymania szpitalu. Sucha para rozchodzi się swobodnie i dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, nie pozostawiając mokrych śladów.

Dzięki temu, każda cząsteczka wody, która wlewana jest do bojlera, jest wykorzystywana do czyszczenia. Woda się nie marnuje, nie zalega na powierzchni i nie trzeba jej usuwać. Każdy miligram wody zamieniony w parę jest spożytkowany do prac czyszczących.

Zastosowanie parownic w szpitalach i służbie zdrowia

Myjki parowe idealnie nadają na czyszczenie powierzchni szpitalnych. Wynika to przede wszystkim z tego, że głównym środkiem czyszczącym jest sucha para, która podgrzewana jest do wysokich temperatur.

To właśnie ta cecha przyczynia się do dezynfekowania czyszczonych powierzchni. Wysoka temperatura pary przyczynia się do zabijania drobnoustrojów, bakterii, zarazków i innych alergenów.

Specjaliści podają, że większość bakterii ginie w temperaturach 70-80 stopni Celsjusza, podczas gdy myjki parowe wykorzystują temperaturę o wartości ok. 130-170 stopni Celsjusza, w zależności od modelu.

Dzięki temu, myjka parowa szybko i sprawnie czyści powierzchnie, a także zabija gromadzące się zarazki, sprawiając, że przestrzeń staje się higieniczna, bezpieczna dla zdrowia i przyjazna dla alergików.

Myjki parowe można zastosować w:

  • centralnych sterylizatorniach
  • niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej
  • szpitalach
  • gabinetach stomatologicznych
  • zakładach weterynaryjnych

Więcej o czyszczeniu i dezynfekcji powierzchni szpitalnych: https://multi-matic.pl/zastosowanie-parownic/szpitale-i-sluzba-zdrowia/

urządzenia parowe

Źródło: CzyszczacaMaszyna.pl

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.