Jakie materiały wypełnieniowe do zębów wybrać?

Jakie materiały wypełnieniowe do zębów wybrać? Aktualnie sporą popularnością cieszą się tak zwane glasjonomery. Czym są i jakie rodzaje glasjonomerów można znaleźć na rynku? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Zastanawiasz się, jakie materiały wypełnieniowe do zębów warto wybrać? Które materiały sprawdzą się do tworzenia wypełnień, uszczelnień czy mocowań? Zależy Ci na wysokiej jakości materiale? Sprawdź nasze polecenie już teraz! Szczegóły znajdziesz w poniższej treści.

Jakie materiały wypełnieniowe wybrać?

Jakie materiały wypełnieniowe wybrać? Polecamy szczególnie glasjonomery, które znajdziesz w ofercie na stronie dentalstore.pl/category/materialy-wypelnieniowe-glasjonomery w atrakcyjnych cenach. Glasjonomery są materiałem wypełnienia zębowego, które aktualnie używa się przede wszystkim w stomatologii. Wykorzystuje się je do tworzenia uszczelnień, wypełnień, a także mocowań. Standardowy glasjonomer składa się ze szkła fluoro-glinowo-krzemowego oraz kwasów organicznych. W stomatologii taki materiał wypełnieniowy występuje jako proszek, który przeznaczony jest do zmieszania z płynem lub w formie kapsułki. Wystarczy odpowiednio przygotować glasjonomer, aby użyć go ostatecznie jako plombę lub cement na most czy koronę. Dodatkowo taki materiał wypełnieniowy zawiera fluorowe jony, które mają działanie przeciwpróchnicze.

Glasjonomer stosuje się jako wypełnienie tymczasowe lub stałe. Służy przede wszystkim do uszczelniania międzyzębowych szczelin czy bruzd, zabezpieczania zębowej miazgi czy mocowania metalowych części aparatów ortodontycznych. Jak wspominaliśmy, można wykorzystać je również w protetyce do mocowania koron oraz mostów.

Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju materiał wypełnieniowy ma także swoje wady. Do minusów zalicza się głównie kruchość, co sprawia, że nie będą nadawać się do wykorzystania na powierzchni zęba, szczególnie gdy ten jest podatny na spore obciążenia. Ponadto glasjonomer nie jest aż tak odporny na ścieranie.

Jakie są rodzaje glasjonomerów?

Jakie aktualnie rodzaje glasjonomerów można znaleźć na rynku? Dostępne są między innymi glasjonomery modyfikowane żywicą, metalami oraz rozwiązania hybrydowe, nazywane również wypełnieniem kompomerowym. W pierwszym przypadku otrzymujesz cement o wyższej odporności na odginanie oraz wilgoć. Z tego względu, że się odbarwia, często wykorzystuje się go jako podkład. Glasjonomer modyfikowany metalami to rozwiązanie zawierające cząstki srebra. Wykazuje mniejszą podatność na ścieranie i odkształcenia. Z reguły służy do wypełniania zębów, które znajdują się z tyłu. Jest to spowodowane przede wszystkim srebrnym kolorem materiału.

Polecane materiały kompozytowe i kompozyty światłoutwardzalne

Glasjonomer hybrydowy natomiast to materiał, który łączy się z odpowiednim kompozytem. Dzięki temu szybko łączy się z zębem. Wyróżnia się dużą podatnością na polerowanie oraz modelowanie. Niestety, glasjonomer hybrydowy ma pewne wady. Minusem jest przede wszystkim nieestetyczny wygląd.

Nowoczesne materiały kompozytowe, w tym kompozyty światłoutwardzalne to produkty wysokiej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów. Nic więc dziwnego, że wypełnienia kompozytowe są tak chętnie polecane przez dentystów, zwłaszcza że można je dopasować do barwy zębów pacjenta. W ofercie sklepu z asortymentem dedykowanym branży stomatologicznej i produktami, które przydadzą się w każdym gabinecie dentystycznym dostępne są również kompozyty chemoutwardzalne, idealne na większe ubytki. Można też łatwo zamówić produkty na wypełnienia tymczasowe, szczególnie że pliki cookie wykorzystywane są do utrzymania zawartości koszyka użytkownika, dzięki czemu po zamknięciu strony nie musi ich od nowa szukać.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.