Jakie urządzenia do czyszczenia parowego?

Czyszczenie parą staje się w ostatnich latach jedną z najbardziej popularnych technik ekologicznych do usuwania ciężkich zanieczyszczeń. Jest to metoda niezwykle skuteczna, szybka i łatwa w przeprowadzeniu i niezwykle przydatna dla osób, które opiekują się osobami chorymi i posiadają niewiele czasu, aby utrzymać porządek w domu. Sucha para posiada wiele zalet, które sprawiają, że używanie jej jako środka czyszczącego jest o wiele bardziej wydajne niż korzystanie z tradycyjnych środków bazujących na chemikaliach. Sprawdźmy, jakie są urządzenia do czyszczenia parowego oraz na czym polega skuteczność suchej pary.

Na czym polega czyszczenie suchą parą?

Urządzenia czyszczące suchą parą składają się z bojlera, modułu parowego oraz specjalnej dyszy. Bojler podgrzewa wodę, która następnie zamieniana jest na parę wodną. To właśnie ona służy jako środek czyszczący. Jest ona wyrzucana pod dużym ciśnieniem, co przekłada się na wysoką siłę uderzenie pary w cząsteczkę brudu.

Dzięki temu, dochodzi do jej emulgowania i rozpadu. Para w bardzo dobrym stopniu usuwa nawet trudne zabrudzenia, takie jak tłuszcz, plamy oleju czy też różnego rodzaju smary. Drugim ważnym aspektem wpływającym na skuteczność pary wodnej jako środka czyszczącego jest fakt, że charakteryzują ją wysoka temperatura.

Aspekt ten przyczynia się do zabijania wszelkich drobnoustrojów i bakterii, dzięki czemu urządzenia parowe nie tylko czyszczą, ale także dezynfekują powierzchnie, na których pracują. Wpływa to na stwarzanie bardzo dogodnych warunków dla alergików.

Para wodna ma charakter suchy, co oznacza, że jej stopień wilgoci jest bardzo niski. Dzięki temu, czyszczenie nie pozostawia mokrych śladów i nie zachodzi potrzeba odprowadzania wody.

Umożliwia to zastosowanie urządzeń parowych do stosowania w domach, szpitalach, a nawet w zakładach przemysłowych.

Czyszczenie parowe – czy warto?

Zdecydowanie warto postawić na czyszczenie parowe, jeżeli zależy nam na wydajnym usuwaniu zanieczyszczeń, a także zapewnianiu wysokich standardów higienicznych.

Czyszczenie parowe może być wykorzystywane zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i firmach, zakładach produkcyjnych, warsztatach samochodowych, halach i magazynach.

Para może być wykorzystywana do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, co czyni ją uniwersalną. Parownice, mopy parowe i inne tego typu urządzenia, mogą być stosowane do czyszczenia ścian, posadzek, mebli, podłogi, szkła, kafelków, samochodów, maszyn, linii produkcyjnych, a nawet powierzchni materiałowych.

Postawienie na urządzenia do czyszczenia parowego to wybór uniwersalnej technologii sprzątającej, która odznacza się dużą wydajnością, łatwością obsługi i szybkim tempem pracy.

Parownice – profesjonalne i przemysłowe

Najbardziej powszechnymi urządzeniami do czyszczenia parowego są tzw. parownice. Są to uniwersalne maszyny, które przeznaczone są do czyszczenia niemal dowolnych przedmiotów.

W przypadku parownicy kluczowym parametrem jest jej moc oraz ciśnienie robocze. Im wyższe będą te wartości, tym bardziej dokładne i sprawne będzie usuwanie zanieczyszczeń.

Warto zwrócić też uwagę, jaką temperaturę w danej parownicy może osiągnąć sucha para. Drobnoustroje giną w temperaturach ok. 80 stopni Celsjusza. Każde urządzenie, które pracuje wykorzystując cieplejszą parę, zapewni czyszczenie dezynfekcyjne.

Wśród parownic można wyróżnić ich profesjonalne i przemysłowe rodzaje.

Myjki parowe profesjonalne stanowią bardziej rozbudowane urządzenia, które wyposażone są w różnego rodzaju końcówki sprzątające, a ich moc jest wyjątkowo wysoka. Są przeznaczone głównie do sprzątania w miejscach, które wymagają wysokiego stopnia higieny, jak np. hotele czy restauracje oraz w miejscach stanowiących profesjonalne miejsca czyszczenia, jak np. myjnie samochodowe.

Parownice przemysłowe przeznaczone są przede wszystkim do wykorzystania w miejscach, które generują trudne zabrudzenia takie jak smary, oleje, benzyna, tłuszcz. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w zakładach przemysłowych o charakterze produkcyjnym. Stanowią idealne urządzenia do czyszczenia linii produkcyjnych i taśmowych przenośników.

Mopy parowe

Mopy parowe to z kolei urządzenia do czyszczenia parowego przeznaczone głównie do zastosowania domowego. Są to idealne produkty, które służą do wysokiej jakości czyszczenia podłóg.

Jeżeli parą zamierzamy czyścić jedynie podłogę, warto postawić właśnie na mopy parowe, nie zaś parownice. Są one bowiem o wiele tańszym rozwiązaniem, a także ich konstrukcja umożliwia swobodne przechowywanie nawet w domach i mieszkaniach o małych powierzchniach.

Dzięki zastosowaniu technologii przepływowego generatora pary, są one gotowe do pracy w niezwykle krótkim czasie. To właśnie te cechy sprawiają, że są to idealne urządzenia do domowego zastosowania.

Oczyszczacze parowe

Oczyszczacze parowe to również urządzenia o przeznaczeniu użytku domowego. Stanowią one jeszcze mniejsze, lżejsze i jeszcze bardziej kompaktowe urządzenia niż mopy parowe.

Mają one jednak znacznie szersze zastosowanie. Oczyszczacze parowe przeznaczone są bowiem do czyszczenia nie tylko podłóg, ale również rozmaitych powierzchni i niemal dowolnych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu. Są to tanie i bardzo wygodne rozwiązania. Kształtem mogą przypominać mały odkurzacz lub czajniczek ze specjalną dyszą wypuszczającą parę.

Prasowacze parowe

Prasowacze parowe to dość nowa technologia, która stanowi istną rewolucję na rynku. Są to malutkie urządzenia, które przeznaczone są do stosowania na ubraniach. Ich zadaniem jest prasowanie, a jednocześnie czyszczenie i dezynfekcja odzieży.

Pozwalają na prasowanie nawet ciuchów znajdujących się w pozycji horyzontalnej. Prasowacze odświeżają odzież, zapewniają jej bezpieczne warunki higieniczne. Urządzenia takie stosowane są na masową skalę przez firmy stanowiące duże sieciowe koncerny odzieżowe.

Prasowacz parowy to idealny gadżet, który świetnie sprawdzi się na praktyczny i ciekawy prezent dla naszych bliskich. Dzięki niemu, ciuchy znacznie szybciej trafią do szafy w stanie możliwym do używania.

Multi-Matic.pl

Źródło: https://czyszczacamaszyna.pl/

Jakie urządzenia do czyszczenia parowego?
5 (100%) 1 vote

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.