Leczenie bólu kręgosłupa w Lublinie

Problemy z plecami dotyczą nie tylko osób starszych. Obecnie coraz więcej młodych ludzi narzeka na bóle kręgosłupa, które są spowodowane przez siedzący tryb życia i brak ruchu. Dlatego fizjoterapeuci nie mogą narzekać na brak pracy. Codziennie wiele osób szuka możliwości efektywnego radzenia sobie z takimi dolegliwościami. Na leczenie bólu kręgosłupa w Lublinie jest zatem duże zapotrzebowanie.

Kłopoty z kręgosłupem – zmora współczesnego człowieka

Minęły już te czasy, kiedy na bóle pleców narzekali niemal wyłącznie seniorzy oraz kobiety w ciąży. Obecnie chyba nikogo nie dziwi widok cierpiącego młodego człowieka, co wynika w dużym stopniu z długiego siedzenia przed komputerem i braku aktywności fizycznej. Na kręgosłup fatalny wpływ ma również pochylona sylwetka np. długie wpatrywanie się w smartfon. Warto pamiętać, że zbyt intensywny ruch tez nie sprzyja dobrej kondycji kręgosłupa, o czym dobrze wiedzą wyczynowi sportowcy. W każdym razie na kłopoty z plecami narzekają ludzie w każdym wieku i jest to problem narastający.

Bóle kręgosłupa mogą występować na każdym odcinku – szyjnym, piersiowym, lędźwiowym, w kości krzyżowej. Czasami mają charakter punktowy, niekiedy promieniujący na inne części ciała. Mogą pojawiać się wyłącznie przy jakimś ruchu (np. wstaniu po długim siedzeniu) lub trwać nieustannie bez względu na pozycję. Czasami wynikają z urazów albo są następstwem przeprowadzonej operacji kręgosłupa.

Skuteczne leczenie kręgosłupa  w Lublinie

Narastające objawy bólowe albo utrata ruchomości sprawiają, że bez specjalistycznej pomocy fizjoterapeuty trudno uporać się z dolegliwościami. Warto przy tym pamiętać, że postępujące zmiany zwyrodnieniowe będą z wiekiem jeszcze bardziej nasilać się, co automatycznie wzmaga bolesność i zmniejsza zakres ruchowy.

Dlatego najlepiej działać szybko, kiedy tylko pojawiają się pierwsze symptomy problemów z kręgosłupem. Wizyta w gabinecie fizjoterapii FizjoMore.pl zwykle daje bardzo dobre efekty. Odpowiednio dobrane zabiegi fizjoterapii poprawiają ukrwienie w danym obszarze, co skutkuje mniejszym napięciem tkanek i uelastycznieniem mięśni otaczających kości szkieletu osiowego. Dzięki temu dolegliwości bólowe stają się mniej dokuczliwe, a czasami całkowicie ustępują. Zwiększa się też zakres ruchu.

Leczenie bólu kręgosłupa w Lublinie dotyczy również stanów pooperacyjnych. Fizjoterapia przyspiesza regenerację i zmniejsza napięcia tkanek. Jednoczesne poprawia ruchomości blizny i tym samym nie dopuszcza do pojawienia się powikłań oraz narastania dolegliwości bólowych.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.