Plusy stosowania USG w leczeniu

Ultradźwięki to narzędzie do diagnostyki obrazów stosowane w wielu aplikacjach. Wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów pokazujących, co dzieje się w twoim ciele.

Plusy:

  • Jest bezpieczne: Pacjenci nie są narażeni na promieniowanie jonizujące i jest to bezpieczniejsza procedura w porównaniu do zdjęć rentgenowskich i tomografii komputerowej. Nie są znane szkodliwe skutki wykonywania USG.
  • Szerokie zastosowanie: ultradźwięki są stosowane w wielu zróżnicowanych obszarach, takich jak medycyna, obrazowanie, komunikacja, śledzenie czasu przedmiotów i urządzeń, czyszczenie oraz w mechanice płynów.
    Przechwytywane obrazy są wyraźne: może uchwycić wyraźne obrazy głębokich tkanek, których nie można uchwycić promieniami rentgenowskimi.
  • Jest szeroko dostępny: W porównaniu z innymi metodami robienia zdjęć, ultradźwięki są szeroko stosowane i są tańsze.
  • Procedura jest bezbolesna: Łatwo jest przeprowadzić USG, jest ona generalnie bezbolesna, ponieważ do wykonania procedury ultradźwiękowej nie są potrzebne igły, strzały ani cięcia.
  • Tańsze narzędzie diagnostyczne: Ultradźwięki to narzędzie diagnostyczne do diagnostycznych chorób mających wpływ na tkankę miękką i inne narządy. Może identyfikować problemy z wątrobą, trzustką, naczyniami krwionośnymi, nerkami, macicą i woreczkiem żółciowym.
  • Obrazy pokazywane są w czasie rzeczywistym: Obrazy tkanki miękkiej są wyświetlane na ekranie, gdy lekarz wykonuje procedurę. Chcesz uzyskać w czasie rzeczywistym obrazy tego, co dzieje się z twoim ciałem. Wyniki są dostępne natychmiast do dalszej analizy i raportowania.
  • USG może być stosowane w ciąży: USG wykrywa wszelkie problemy z płodem, takie jak łożysko Previa lub wiele płodów. Informacje te są przekazywane matce. Może, zatem wykryć płeć i wielkość dziecka przed urodzeniem.

USG może być stosowane do diagnostyki wielu tkanek w tym:

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.