Rośnie ilość operacji NanoKnife – to szansa dla pacjentów z rakiem trzustki

NanoKnife to urządzenie działające w oparciu o innowacyjną technologię, które doprowadza do zniszczenia komórek nowotworowych w sposób cechujący się niską inwazyjnością. Wykorzystuje ono w tym celu prąd o wysokim napięciu. Jego niezwykle precyzyjne działanie sprawia, że lekarze doza biegu kwalifikują pacjentów z nowotworami o wyjątkowo trudnym umiejscowieniu. Szczególnie takimi, w których zawodne okazują się rozwiązania klasyczne.

Na czym polega zabieg z NanoKnife?

Zabieg polega na wprowadzeniu do guza nowotworowego elektrod. Te z kolei w mikrosekundowych odstępach czasu, emitują impulsy elektryczne o bardzo wysokim napięciu, które są w sposób precyzyjny nakierowane na komórki raka.

Zastosowanie NanoKnife sprawdza się przede wszystkim w schorzeniach onkologicznych sprawiających duże trudności terapeutyczne. Ma zastosowanie w raku wątroby, prostaty, trzustki, nerek, wznów nowotworów węzłów chłonnych, i innych.

W połowie roku 2017 mówiło się o przeprowadzeniu w Lublinie dwóch operacji z wykorzystaniem tego sprzętu. Obecnie ilość pacjentów kwalifikowanych do tej metody leczenia nieustannie rośnie. Z

abieg wykorzystujący NanoKnife nie powoduje uszkodzeń w obrębie naczyń krwionośnych oraz nerwów u pacjenta, co jest szczególnie istotne przy nowotworze trzustki.

W wielu przypadkach wykorzystanie tej metody doprowadza do zmniejszenia guza do rozmiaru, w którym możliwa staje się klasyczna operacja.

Ile trwa zabieg NanoKnife?

Przeprowadzenie zabiegu zajmuje zaledwie kilkanaście minut, zwykle konieczne jest pozostanie w szpitalu przez kilka kolejnych dni, jednak to nic wielkiego w porównaniu z innymi metodami leczenia nowotworów.

Jeśli NanoKnife uzupełnimy np. chemioterapią, to znacząco zwiększa się długość przeżycia osób z nieuleczalnymi nowotworami.

Specjaliści zaznaczają również, że jest to procedura o niskim stopniu inwazyjności, dzięki czemu można powtarzać ją wiele razy i nie musimy martwić się ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Większa dostępność tej metody leczenia zwiększa szansę na przeżycie lub wydłużenie życia osób z ciężkimi nowotworami, w tym również trzustki.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.