Sposób na poprawę koncentracji

Metod wspomagania pracy mózgu jest całkiem dużo, mają różny poziom skuteczności, a wiele z nich dedykowanych jest rozwiązaniu konkretnych problemów. Coraz popularniejszy Biofeedback został wymyślony do treningu astronautów, ale bardzo szybko znalazł zastosowanie w terapii dzieci oraz osób dorosłych zarówno zdrowych, jak i tych na przykład po incydentach neurologicznych czy też przewlekle chorych.

Zobacz, jak działa ta metoda.

Co to jest Biofeedback?

Sama metoda polega na wykorzystaniu sprzężenia zwrotnego w bioregulacji możliwości mózgu. Biofeedback pobiera bowiem za pomocą zapisu EEG informacje na temat stanu emocjonalnego i fizjologicznego. Tworzone wzorce pokazują zarówno fazy czuwania, senności czy snu, jak i napięcie psychiczne, relaksacja, stany lękowe.

Biofeedback https://bioanna.com.pl/ jest więc pewnego rodzaju treningiem mózgu, aby harmonizować czynności fal mózgowych w celu oczywiście osiągnięcia konkretnego efektu. Nim może być na przykład wyciszenie emocji, aktywacja procesów myślowych a także poprawienie koncentracji. Wiele w tej materii zależy oczywiście od potrzeb samego pacjenta.

Nieinwazyjny sposób na zmianę

Popularny Biofeedback SCIO THETA (TERAPIA) stosowany i zalecany jest w wielu różnych wypadkach zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przede wszystkim terapia wskazana jest w momentach, kiedy jest potrzebny trening mózgu. Przede wszystkim poprawia pamięć i motorykę ciała, a także zwiększa koncentrację i działa bardzo korzystnie także na samopoczucie.

Dlatego regularnie z zabiegów korzystają aktorzy, sportowy, przedsiębiorcy, studenci i uczniowie, a także ci wszyscy, którzy funkcjonują w przewlekłym stresie. Poza tym Biofeedback pomaga również w terapii różnego rodzaju zaburzeń neurologicznych i psychosomatycznych.

Ćwicz mózg!

Biofeedback wykorzystuje zdolności mózgu do tego, by nauczyć się nowego wzorca pracy. Przede wszystkim pracuje więc na czterech zakresach fal: alfa, beta, theta i delta i sam trening pozwala kontrolować, która z nich w danym momencie ma przeważać.

Wtedy uczymy się, jak sprawić, by umysł był w stanie uwolnić się od nadmiaru emocji i wrażeń, a tym samym był zdolny do efektywnej pracy. EEG Biofeedback pozwala na osiągnięcie takiego stanu zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy i nawet w niesprzyjających okolicznościach takich jak hałas, stres czy też presja otoczenia. Warto również pamiętać, że w ten sposób można nauczyć się wprowadzać umysł w różne stany. Wiele zależy od wielu oraz oczywiście celu, jaki chcemy osiągnąć.

Sposób na poprawę koncentracji
5 (100%) 1 vote

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.