Wirus ospy prawdziwej rozwiązaniem w leczeniu nowotworów złośliwych?

W wydaniu czasopisma „Nature” z września 2011 czytamy, że zastosowanie wirusa ospy prawdziwej ze sztucznie wbudowanym genem JX-594, może stać się niezwykłym przełomem w leczeniu licznych nowotworów złośliwych. Jednakże do dzisiaj informacja ta nie doczekała się nowszych wyników i analiz. Liczymy jednak, że naukowcy poświęcą jej więcej uwagi, gdyż istnieje możliwość, że rozwiązanie takie stałoby się podstawą do znalezienia skutecznego leczenia nowotworów złośliwych.

W badaniach wykazano, że zmodyfikowany wirus atakuje jedynie komórki nowotworów, pozostawiając nienaruszone wszystkie zdrowe. Badania przeprowadził David Kim, razem ze współpracownikami, pochodzą oni z Jennerex w San Francisco – USA.

Za jedną z metod leczenia nowotworów złośliwych uznaje się podawanie cząsteczek takich jak krótkie odcinki RNA lub peptydy (łańcuchy aminokwasów krótsze od białek). Badacze zebrali do prób klinicznych kilkudziesięciu pacjentów, chorujących m.in. na nowotwory trzustki, płuc, jelita grubego, jajnika, tarczycy, jak również na międzybłoniaka czy czerniaka.

Rak a wirus ospy prawdziwej

Prowadzone badania oparły się na podaniu pacjentom wirusa ospy prawdziwej ze sztucznie wbudowanym do struktury genem JX-594. Zaobserwowano, że połączenie takie doprowadziło do niszczenia komórek nowotworowych, u niektórych pacjentów w sposób wybiórczy, jednak powodowało jego ograniczenie.

Czy wirus ospy prawdziwej stanie się rozwiązaniem w walce z nowotworami złośliwymi, które obecnie stanowią jedną z groźniejszych chorób cywilizacyjnych? Jeśli istnieje, choć cień szansy, to z zapartym tchem oczekujemy kolejnych publikacji naukowców.

Wirus ospy prawdziwej rozwiązaniem w leczeniu nowotworów złośliwych?
5 (100%) 1 vote

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.