• Witamina C skutecznie wspomaga leczenie nowotworu jelita grubego

    Witamina C to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, o czym wiemy nie od dziś. Chroni nas przed oddziaływaniem wolnych rodników, które między innymi uczestniczą w procesach starzenia się skóry, a mogą również przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Od lat zdajemy sobie sprawę, że silnie wskazane jest przyjmowanie witaminy C w profilaktyce wielu chorób, przede wszystkim wirusowych.

    Badania naukowe wykazały, że zażywanie witaminy C może wpływać na zahamowanie rozwoju raka jelita grubego, oraz co niezwykle istotne rozpoczyna ona proces śmierci komórek nowotworowych, czyli stanowi istotną pomoc i wspomaganie w leczeniu groźnego nowotworu.

    Wiadomo, że zdecydowanie skuteczniejsze jest przyjmowanie tej witaminy w formie kroplówki, dożylnie. Metoda ta jest często wyśmiewana jako alternatywna i nieskuteczna. Pacjent powinien przede wszystkim konsultować swoje postępowanie z lekarzem i słuchać jego zaleceń. Obecnie posiadamy dowody jakoby podawanie witaminy C mogło wspomagać wyleczenie chorych na nowotwór jelita grubego. Jednak nadal trwają badania mające na celu potwierdzenie czy terapia taka może być wykorzystywana w leczeniu konwencjonalnym.

    Mimo wszystko z pewnością zajmie miejsce pośród środków wspomagających organizm i skuteczne leczenie chorób nowotworowych i jako dodatek do terapii konwencjonalnych a nie osobna metoda lecznicza.

    Napisz komentarz →

Napisz komentarz

Cancel reply