Czarnuszka i jej właściwości przeciwnowotworowe

Czy wiesz, że w badaniach nad czarnuszką wykryto tymochinon, który może pomóc przy walce z nowotworem tkanki kostnej, raka szyjki macicy, raka trzustki? Co więcej tymochinon ma także właściwości przeciwprzerzutowe. Czarnuszka jest także rekomendowana dla osób z alergiami, z racji tego, iż wspomaga układ odpornościowy.

Olej z nasion czarnuszki – eksperyment

Przeprowadzono także eksperyment na szczurach. Podawanie go przez 30 tygodni w znaczący sposób zmniejszyło wystąpienia nowotworów jelita grubego, płuc czy przełyku.

Olej z nasion czarnuszki ma bardzo intensywny smak. Ja po wypiciu czarnuszki czuje się, jak bym wypił benzynę. Do wszystkiego da się przyzwyczaić.

Olej z czarnuszki – ze sklepu czy domowa produkcja?

Sklepowe oleje z czarnuszki stoją znacznie dłużej na półkach i tracą swoje właściwości. Jak to mówią – najlepszy i najzdrowszy jest olej z pierwszego tłoczenia. Czyli taki olej na świeżo wytłczony.

Aby samodzielnie wytłoczyć sobie taki olej potrzebujemy zakupić maszynę do tłoczenia oleju. Podsyłam tutaj link do sprawdzonego urządzenia, które jest bezpieczne i daje możliwość tłoczenia olejów z rozmaitych ziaren: https://www.mocsokow.pl/prasy-do-oleju/117-yoda-oleum.html

prasa yoda przyciski

Koszt takiego urządzenia to ok 2 tysiące złotych.

Samodzielnie wytłoczony olej jest zdrowszy, smaczniejszy – i choć nie wygląda tak pięknie jak ze sklepowych półek z racji naturalnej zawiesiny… jest po prostu lepszy.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.