Dieta wysokobiałkowa dla chorych na raka

Dieta wysokobiałkowa dla chorych na raka – to jedno z podstawowych założeń związanych z żywieniem pacjentów onkologicznych. Z uwagi na fakt, iż wiele osób umiera nie na skutek samej choroby, ale skrajnego wyniszczenia organizmu przez raka i wyniszczenia konieczne staje się wdrożenie odpowiednich produktów, które pomogą utrzymać chorym wagę ciała, dodadzą siły i pomogą w trudnej walce z nowotworem wyniszczonemu organizmowi.

Dieta osób chorych na raka powinna być przede wszystkim wysokobiałkowa i wysokoenergetyczna. Oznacza to, że powinna zawierać możliwie jak najwięcej kalorii i takich właśnie składników oraz wysokie dawki łatwo przyswajalnego białka. Biorąc pod uwagę iż dieta antynowotworowa oraz dla osób chorych na raka zakłada konieczność znacznego ograniczenia spożycia tłuszczy zwierzęcych wysoce wskazane będzie jedzenie ryb, w których dodatkowo znajdziemy dobroczynne kwasy tłuszczowe Omega-3.

Założeniem diety wysokobiałkowej jest zwiększenie ilości dostarczanego do organizmu w ciągu doby białka. Stanowi ono ważny materiał budulcowy, więc jego wysokie dawki mogą pomóc w skutecznej ochronie przed wychudzeniem związanym z nowotworem, jednocześnie dodając pacjentom sił do radzenia sobie z codziennymi czynnościami.

Pełnowartościowe białko znajdziemy w takich produktach jak : mięso drobiowe, jajka, ryby, mleko i jego przetwory, fasola, soja, orzechy. Warto je wszystkie uwzględnić w swojej diecie, pod warunkiem, że chory organizm dobrze je toleruje. Największy nacisk kładziemy jednak na ryby oraz produkty pochodzenia roślinnego gdyż to one są polecane przy raku.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.